Ponad Dwunastką Cool Sposoby Ponownego Wykorzystania I Recyklingu Pustych Kart Upominkowych

Czekać! Nie używaj śmieci używanych kart upominkowych!
W dzisiejszych czasach karty upominkowe są wszędzie. Możesz wygrać (sprawdzić listę moich kart ze śmietankami na listy), odbieraj je jako prezenty lub otrzymaj je jako bonusy z pracy. I wydawanie im jest tak zabawne!

Ale co robisz z kartami upominków, gdy zakupy sprees są skończone, a są puste?

Mam nadzieję, że nie wrzucasz ich do kosza. CreditCards.com szacuje, że liczba nowych kart upominkowych produkowanych corocznie może potencjalnie “corocznie dodawać 75 do 100 milionów funtów materiału z polichlorku winylu (PVC) na składowiska”.

I że PVC “produkuje substancje rakotwórcze i toksyny, w tym pozostałości chloru i zanieczyszczenia metali ciężkich”.

Lepsza droga do czynienia z pustymi kartami upominków:

Na szczęście, tylko dlatego, że karta upominkowa jest pusta, nie oznacza, że ​​jest bezużyteczna. Oto kilka świetnych zastosowań kart upominkowych, które zostały już użyte:

  • Załaduj swoją kartę i daj ją jako prezent

Wiele kart upominkowych pozwala na większe pieniądze na nich po ich użyciu, a większość z nich nie drukuje na nich, więc możesz dodać tyle ile tylko chcesz. Możesz zamienić pustą kartę w zabawny prezent dla przyjaciół lub bliskich.

  • Załaduj kartę podarunkową i użyj jej do budżetowania

Dana Anspach, ekspert w dziedzinie pieniądza w wieku powyżej 55 lat, opisuje, jak karty upominkowe mogą pracować jako nowoczesne podejście do budżetowania koperty. Wykorzystaj swoje karty upominkowe, aby pomóc finansowi i wyciągnęła korzyść z nagrody.

  • Użyj karty podarunkowej, aby naprawić swój dom

Jeśli masz do czynienia z chwiejącym się stołem, wanną potrzebującą do spożycia lub luźną płytką do wymiany, karty upominkowe mogą pomóc. Przeczytaj ten artykuł Old House, 10 sposobów użycia kart upominkowych, aby uzyskać porady dotyczące korzystania z kart upominkowych do przebudowy domu.

  • Obróć używane karty upominkowe w karty okolicznościowe

Wiele kart upominkowych ma piękne wzory na twarzy, od kwiatów do prezentów urodzinowych po Święty Mikołaj. To wstyd, aby te wzory marnować.

Zamiast wycinać wzory i używać ich jako ozdób do kart okolicznościowych. Nawet zwykłe karty upominkowe mogą być piękne, jeśli wyciąć je na kształty – serca z czerwonych kart, choinek z zielonych, i tak dalej.

  • Wykorzystane karty upominkowe Dodać piękne upominki notatnika

Karty okolicznościowe nie są jedynym sposobem na wykorzystanie pięknych motywów, z którymi wiele oferowanych kart prezentowych oferuje. Możesz upuścić karty upominkowe, aby niedrogie zastępstwo zakupionych pamiątek książek. Lub pomaluj karty i użyj ich jako ramek lub znaczników do stron notatnika.

  • Użyj pustych kart podarunkowych, aby wyświetlić swoje kolekcje

Puste karty upominkowe mogą służyć jako rekwizyty, aby wyświetlać kolekcje. Na przykład Lesley Shepherd sugeruje umieszczenie jednego z nich w podstawie lalek z miękkiej tkaniny (tych z sukienkami), które pomogą utrzymać ich w pozycji pionowej.

  • Używaj starych kart upominkowych jako szablonów

Amy Solovay sugeruje użycie krawędzi kart upominkowych do szablonów w papierowych rzemiośle. Mówi: “mają wszystkie ciekawe kształty – babeczki, kształty znaczników i inne intrygujące projekty … wszystkie byłyby przydatne w tym celu”. Wystarczy wyśledzić krawędzie, nadrukować farbami lub natryskiwać je farbą, aby stworzyć piękne wzory na stacjonarnym.

  • Użyj pustych kart podarunkowych w Rzemiośle Rzemieślniczym

Jeśli wykonasz swoją własną ceramikę, możesz użyć wygasłych kart upominkowych jako skrobaków i narzędzi tekstur. Użyte karty upominkowe mogą pomóc Ci spędzić mniej pieniędzy, korzystając z hobby, zastępując narzędzia, które w przeciwnym razie musisz kupić.

  • Zorganizuj przędze i nici używając używanych kart upominkowych

Jeśli korzystasz z haftu krzyżowego lub innych igieł, możesz wywierać dziury w używanych kartach upominkowych, aby organizować mini-wątkowe organizery.

Można również wyciąć wycięcia w krótkich bokach kart i używać ich do trzymania nici bawełnianych i nici bawełnianych. W przypadku przędzy wyciąć otwór w środku karty i przenieść sortowaną przędzę przez otwór, jeden typ przędzy na kartę.

  • Zamień stare karty upominkowe na biżuterię

Wytnij plastik w ładne kształty i farbę, dekomponuj lub ozdobnij naklejkami. Następnie można łączyć kawałki razem, aby tworzyć biżuterię i paski.

Wyrzucenie karty upominkowej jest prawdziwym wstydem. Zamiast tego skorzystaj z ich sztywnych tworzyw sztucznych i jasnych wzorów i przetwórz je w coś pożytecznego. To pomoże zaoszczędzić pieniądze i sprawi, że nasza planeta będzie trochę zdrowsza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *